��� INDIANA BOYS BASKETBALL TONIGHT | Tri-Eastern Conference Boys' Basketball | iHigh.com

CONTENTS

SPORTS

SCHOOLS

MEDIA

IHIGH LINKS

Home » Boys' Basketball News

INDIANA BOYS BASKETBALL TONIGHT

January 15, 2013
Tri-Eastern Conference



 
 
Avon at Decatur Central 7:30 pm  
Beech Grove at Morristown 7:30 pm  
Bloomington North at Northview 7:30 pm  
Buchanan (Mich.) at South Bend Trinity 7:00 pm  
Chicago Hales Francisan (Ill.) at Bowman Academy 8:30 pm  
Colonial Christian at Martinsville Tabernacle 6:30 pm  
Columbus Christian at Baptist Academy 7:30 pm  
Concord at Elkhart Central 7:45 pm  
Connersville at New Castle 8:00 pm  
DeKalb at Angola 7:30 pm  
East Chicago Central at Hammond 8:30 pm  
Elkhart Christian at Culver Academy 7:30 pm  
Evansville Day at Evansville Memorial 8:30 pm  
Faith Christian at Lafayette Central Catholic 7:30 pm  
Fall Creek Academy at Indianapolis International 8:00 pm  
Fort Wayne Blackhawk at Fort Wayne Wayne 7:45 pm  
Fort Wayne Snider at Fort Wayne Canterbury 7:45 pm  
Granger Christian at Lakeland Christian 7:00 pm  
Howe School at Jimtown 7:30 pm  
Huntington North at Columbia City 7:45 pm  
Indianapolis Lutheran at Indianapolis Roncalli 7:30 pm  
Kingdom Prep (Iowa) at LaPorte LaLumiere 8:00 pm  
Lake Central at Lowell 8:30 pm  
Lakewood Park at Woodlan 7:30 pm  
Liberty Christian at Madison-Grant 7:30 pm  
Medora at West Washington 7:30 pm  
Mishawaka Marian at Goshen 7:30 pm  
Mississinewa at Wabash 7:30 pm  
Munster at Michigan City 8:30 pm  
North Knox at North Central (Farmersburg) 7:30 pm  
North Putnam at Southmont 7:30 pm  
Northridge at Penn 7:30 pm  
NorthWood at Lakeland 7:30 pm  
Norwell at Heritage 7:30 pm  
Providence at Crawford County 7:30 pm  
Rochester at Caston 7:30 pm  
South Bend Trinity at Mishawaka Marian 7:30 pm  
Speedway at Park Tudor 7:30 pm  
Trinity Christian at Bloomington Lighthouse 6:30 pm  
Carmi (Ill.) Tournament
Mount Vernon (Posey) vs. Fairfield (Ill.) 7:00 pm  
Mount Carmel (Ill.) vs. Carmi (Ill.) 8:30 pm  
Bi-County Tournament
Bremen vs. Culver 8:00 pm  First round
John Glenn vs. Oregon-Davis 8:00 pm  First round
Argos vs. Triton 8:00 pm  First round
New Prairie vs. LaVille 8:00 pm  First round
Greater South Shore Conference Tournament
Calumet vs. Hammond Noll 8:00 pm  First round
Wheeler vs. North Newton 8:00 pm  First round
Marquette Catholic vs. Lake Station 8:00 pm  First round
River Forest vs. Whiting 8:00 pm  First round
Indianapolis City Tournament
Indianapolis Manual vs. Indianapolis Tech 6:00 pm  First round
Indianapolis Ritter vs. Indianapolis Scecina 7:30 pm  First round
Heritage Christian vs. Indianapolis Broad Ripple 6:00 pm  First round
Indianapolis Washington vs. Indianapolis Chatard 7:30 pm  First round
Indianapolis Howe vs. Indianapolis Cathedral 6:00 pm  First round
Indianapolis Shortridge vs. Indianapolis Marshall 7:30 pm  First round
Indianapolis Attucks vs. Indianapolis Northwest 6:00 pm  First round
Indianapolis Arlington vs. Covenant Christian 7:30 pm  First round

Tags Tri-Eastern Conference • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google

Announcements

Partner


Partner