��� GIRLS BASKETALL TUESDAY | Tri-Eastern Conference Girls' Basketball | iHigh.com

CONTENTS

SPORTS

SCHOOLS

MEDIA

IHIGH LINKS

Home » Girls' Basketball News

GIRLS BASKETALL TUESDAY

December 4, 2012
Tri-Eastern Conference



 
Alexandria at Eastern (Greentown) 7:30 pm   
Anderson at Mount Vernon (Fortville) 7:30 pm   
Andrean at East Chicago Central 8:30 pm   
Avon at Mooresville 7:30 pm   
Bedford North Lawrence at Martinsville 7:30 pm   
Bismarck-Henning (Ill.) at Covington 8:00 pm   
Blackford at Delta 7:30 pm   
Bluffton at Wes-Del 7:30 pm   
Borden at Salem 7:30 pm   
Castle at Henderson County (Ky.) 8:30 pm   
Clinton Central at Sheridan 7:30 pm   
Clinton Prairie at Seeger 7:30 pm   
Danville at Greencastle 7:30 pm   
Eastern Greene at Brown County 7:30 pm   
Eastern Hancock at North Decatur 7:30 pm   
Elkhart Christian at Westview 7:30 pm   
Evansville Mater Dei at Mount Vernon (Posey) 8:30 pm   
Forest Park at Tecumseh 8:00 pm   
Fort Wayne Canterbury at Lakewood Park 7:30 pm   
Franklin at Monrovia 7:30 pm   
Hammond Science & Tech at Gary Lighthouse 6:00 pm   
Hauser at Indian Creek 7:30 pm   
Henryville at Trinity Lutheran 7:30 pm   
Heritage Christian at Triton Central 7:30 pm   
Indiana Deaf at Greenwood Christian 6:00 pm   
Indianapolis Arlington at Indianapolis Tindley 6:00 pm   
Indianapolis Howe at Indianapolis Manual 6:00 pm   
Indianapolis International at Irvington Prep Academy 7:00 pm   
Indianapolis Marshall at Indianapolis Northwest 7:30 pm   
Indianapolis Ritter at Cascade 7:30 pm   
Jay County at Muncie Central 7:30 pm   
Jennings County at Seymour 7:30 pm   
John Glenn at Bethany Christian 7:30 pm   
Kankakee Valley at Hanover Central 8:30 pm   
Kokomo at Western 7:30 pm   
Lakeland at Concord 7:45 pm   
Lanesville at Paoli 7:30 pm   
Lebanon at Harrison (West Lafayette) 7:30 pm   
Leo at Bellmont 7:45 pm   
Logansport at Lafayette Jeff 7:30 pm   
Madison at New Washington 7:30 pm   
Marquette Catholic at Wheeler 8:30 pm   
Medora at Crothersville 7:30 pm   
Mishawaka at Elkhart Memorial 7:45 pm   
Morgan Twp. at Whiting 8:00 pm   
Muncie Burris at Tri 7:30 pm   
New Haven at Fort Wayne North 7:45 pm   
New Palestine at Shelbyville 7:30 pm   
North Daviess at North Central (Farmersburg) 7:30 pm   
North Newton at South Newton 8:30 pm   
North Posey at Southridge 8:00 pm   
North White at West Central 7:30 pm   
Northfield at Taylor 7:30 pm   
Northwestern at Hamilton Heights 7:30 pm   
NorthWood at Elkhart Central 7:45 pm   
Oak Hill at Maconaquah 7:30 pm   
Oregon-Davis at North Judson 8:00 pm   
Owen Valley at Bloomington North 7:30 pm   
Pendleton Heights at Hamilton Southeastern 7:30 pm   
Plainfield at Covenant Christian 7:30 pm   
Rensselaer Central at Benton Central 8:00 pm   
Richmond at Franklin County 7:30 pm   
Rising Sun at Oldenburg Academy 7:30 pm   
Riverton Parke at Shakamak 7:30 pm   
Rock Creek Academy at Clarksville 6:00 pm   
Rockville at North Vermillion 7:30 pm   
South Adams at Winchester 7:30 pm   
South Central (Union Mills) at River Forest 8:30 pm   
South Decatur at South Ripley 7:00 pm   
South Putnam at South Vermillion 7:30 pm   
South Spencer at Cannelton 7:00 pm   
Southwestern (Hanover) at Carroll County (Ky.) 7:30 pm   
Springs Valley at Loogootee 7:30 pm   
Tri-Central at Lafayette Central Catholic 7:30 pm   
Tri-West at North Putnam 7:30 pm   
Union (Dugger) at Shoals 7:30 pm   
Union (Modoc) at Cambridge City Lincoln 7:30 pm   
Waldron at Jac-Cen-Del 7:30 pm   
Warsaw at Wabash 7:30 pm   
Washington at Evansville Memorial 8:00 pm   
West Lafayette at Twin Lakes 7:30 pm   
West Noble at Goshen 7:30 pm   
Westville at Kouts 8:00 pm   
Wood Memorial at Barr-Reeve 8:00 pm   
Yorktown at Wapahani 7:30 pm   
Zionsville at Western Boone 7:30 pm   
Marion County Tournament
Beech Grove vs. Speedway 7:00 pm   First round
Pike vs. Lawrence Central 7:00 pm   First round
Indianapolis Roncalli vs. Indianapolis Lutheran 7:00 pm   First round
Decatur Central vs. Park Tudor 7:00 pm   First round
Brebeuf Jesuit vs. Warren Central 7:00 pm   First round
North Central (Indianapolis) vs. Ben Davis 7:00 pm   First round
Perry Meridian vs. Lawrence North 7:00 pm   First round
Southport vs. Franklin Central 7:00 pm   First round

Tags Tri-Eastern Conference • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google

Announcements

Partner


Partner