��� AREA PREP RESULTS | Tri-Eastern Conference Athletics | iHigh.com

CONTENTS

SPORTS

SCHOOLS

MEDIA

IHIGH LINKS

Home » Athletics News

AREA PREP RESULTS

May 18, 2012
Tri-Eastern Conference



BASEBALL

CENTERVILLE   13   WINCHESTER   3

HAGERSTOWN   16    UNION CITY  13

 

GIRLS SOFTBALL

RICHMOND  27    MARION   0

NORTHEASTERN  9    JAY COUNTY  8

WAPAHANI    2     LINCOLN  1  (9)

 

GIRLS TENNIS SECTIONALS

RICHMOND   5     HAGERSTOWN   0

CENTERVILLE   5    LINCOLN  0

NORTHEASTERN   5   WINCHESTER   0

 

BOYS GOLF

CENTERVILLE  170    RANDOLPH SOUTHERN   177

 

Boys Track & Field Sectional

Team Results - 1. Rushville 101; 2. Connersville 83.50; 3. New Castle 73; 4. Richmond 70.50; 5. Centerville 68; 6. Hagerstown 49; 7. Lincoln 43; 8. Union County 36; 8. Franklin County 36; 10. Knightstown 31; 11. Northeastern 25; 12. Tri 7.

Shot Put - 1. Goolsby (NC) 52-04.5; 3. Trawick (RHS) 48-04; 4. Coulter (CEN) 47-01. High Jump - 1. Daubenspeck (RUSH) 6-0; T-2. Jones (CEN), Coles (CON) 5-10; 4. Black (HAG) 5-10. Long Jump - 1. Parrish (RHS) 20-05; 2. Nicholson (CON) 19-08.75; 3. Wilson (HAG) 19-07.5; 4. Singer (LIN) 19-07.50. Discus - 1. Garland (RUSH) 149-02; 2. Gibbs (LIN) 137-02; 3. Shank (LIN) 136-08; 4. Coulter (CEN) 136-02. Pole Vault - 1. Wainwright (RUSH) 13-07*; 3. Rufin (CON) 11-06. 110 hurdles- 1. Brewer (CEN) 15.88; 2. Blackstone (RHS) 16.28; 3. Wilson (HAG) 16.85; 4. Underwood (LIN) 16.12. 3,200 relay - 1. Rushville 8:30.06; 3. Connersville (Hill, Jones, Myers, West) 8:52.98; 4. Lincoln (Newton, Baldwin, Klein, Judy) 8:53.15. 100 - 1. Gray (FC) 11.39; 2. Schuler (CON) 11.47; 4. Kay (CEN) 11.55. 1,600 - 1. Schienbein (UC) 4:20.29; 2. Stamm (CON) 4:21.89; 4. Stevens (NE) 4:46.84. 400 relay - 1. Richmond (Sleet, Jones, Williams, Parrish) 45.13; 3. Centerville (Bell, Brewer, Markley, Kay) 45.83. 400 - 1. Scripture (NE) 51.01; 2. Schuler (CON) 51.91; 3. Burke (LIN) 52.48. 300 hurdles - 1. Nicholson (CON) 40.85; 2. Brewer (CEN) 40.86; 3. Snyder (UC) 42.23; 4. Wilson (HAG) 42.76. 800 - 1. Wilson (RUSH) 2:03.74; 3. Allen (RHS) 2:05.99. 200 - 1. Wade-janson (NC) 23.31; 3. Schuler (CON) 23.34. 3,200 - 1.. 1,600 relay - 1. Knightstown 3:30.68; 3. Centerville (Brewer, King, Thompson, Killion) 3:36.71; 4. Richmond (Allen, Sanders, Jones, Thomas) 3:36.74. 3,200 - 1. Schienbein (UC) 9:27.73; 3. Stevens (NE) 10:23.59.


Tags Tri-Eastern Conference • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google

Announcements

Partner


Partner