��� All-Conference Wrestling Includes 5 SHS Wrestlers | Sullivan Eagles Athletics | iHigh.com

CONTENTS

Athletics

Activities

Home » Athletics News

All-Conference Wrestling Includes 5 SHS Wrestlers

March 13, 2012
By Sean Erwin of Sullivan Eagles



 

The Sullivan Wrestling program saw a historic year in terms of team success.  Not to be overlooked were the individual accomplishments of several of our Eagle Wrestlers.  Congratulations to our five SHS 4 Rivers All-Conference Wrestlers.    

2012 Four-Rivers All-Conference Wrestling Team

 

106:        1st-Joe Rind (Fr.) Pacific-State Qualifier

                2nd-Andrew Witt (Sr.) Sullivan-State Qualifier

113:        1st-Matt Pohlman (Fr.) Owensville-State Qualifier

                2nd-Jace Bertz (Fr.) Pacific

120:        1st-Tanner Danielson (Sr.) Pacific

                2nd-Kiowa Wright (So.) Owensville-State Qualifier

126:        1st-Jeff Miller (So.) Pacific-5th State

                2nd-Jordan Nowak (Jr.) Union

132:        1st-Nick DeClue (Sr.) St. James-State Qualifier

                2nd-Travis Mogab (Fr.) Sullivan

138:        1st-Josh Howell (Sr.) Sullivan-State Qualifier

                2nd-Daniel Davis (So.) St. James-State Qualifier

                2nd-Devon Fennessey (Jr.) Union-State Qualifier

145:        1st-Austin Repp (So.) Pacific-3rd State

                2nd-Alex Gaebe (Jr.) Union-State Qualifier

152:        1st-Dalton Kuenzel (So.) Union

                2nd-Dustin Conner (So.) St. Clair-State Qualifier

                2nd-Jason Walls (Sr.) St. James-State Qualifier

160:        1st-Narvell Smith (Sr.) Union-State Qualifier

                2nd-Cody Dolles (Jr.) Owensville-State Qualifier

170:        1st-Payton Woolsey (Sr.) St. James-State Qualifier

                2nd-Casey Philpot (Jr.) Sullivan-State Qualifier

                2nd-Dietrich Bombach (Sr.) Owensville-State Qualifier

182:        1st-A.J. Harrell (So.) Owensville-4th State

                2nd-Dalton Creek (Jr.) Sullivan

195:        1st-Skylar Hutchison (So.) St. Clair-State Qualifier

                2nd-Matthew Rice (Fr.) Union-State Qualifier

220:        1st-Dakota Bush (Sr.) St. Clair-State Qualifier

                2nd-Kevin Jernigan (Sr.) St. James-State Qualifier

285:        1st-Mikey Wright (Sr.) St. Clair-2nd State

                2nd-Kaleb Collins (Sr.) Owensville-State Qualifier

 

Team Champs: Union


Tags Sullivan Eagles • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google

Announcements


Partner