��� SECTIONAL BOYS BASKETBALL TONIGHT | Seton Catholic High School Boys' Basketball | iHigh.com

CONTENTS

SPORTS

OTHER

MEDIA

IHIGH LINKS

Home » Boys' Basketball News

SECTIONAL BOYS BASKETBALL TONIGHT

February 26, 2013
Seton Catholic High School



GARY WEST SECTIONAL
Lowell vs. Lake Central 8:00 pm  
MISHAWAKA SECTIONAL
South Bend Riley vs. South Bend Clay 6:00 pm  
Mishawaka at South Bend Adams 7:30 pm  
ELKHART CENTRAL SECTIONAL
Elkhart Central at Warsaw 6:00 pm  
Elkhart Memorial vs. Goshen 7:30 pm  
CARROLL (FORT WAYNE) SECTIONAL
Fort Wayne Northrop at Carroll (Fort Wayne) 7:00 pm  
HUNTINGTON NORTH SECTIONAL
Fort Wayne Wayne vs. Fort Wayne South 6:00 pm  
Homestead at Huntington North 7:30 pm  
LAFAYETTE JEFF SECTIONAL
Kokomo vs. Marion 6:00 pm  
Harrison (West Lafayette) vs. McCutcheon 8:00 pm  
CARMEL SECTIONAL
Zionsville at Carmel 7:00 pm  
NEW CASTLE SECTIONAL
Pendleton Heights vs. Connersville 6:00 pm  
New Castle at Anderson 7:30 pm  
WARREN CENTRAL SECTIONAL
Warren Central at Lawrence Central 6:00 pm  
Lawrence North vs. Indianapolis Cathedral 7:30 pm  
DECATUR CENTRAL SECTIONAL
Perry Meridian vs. Pike 7:00 pm  
MOORESVILLE SECTIONAL
Mooresville at Northview 6:00 pm  
Plainfield vs. Terre Haute North 7:30 pm  
CENTER GROVE SECTIONAL
Greenwood vs. Franklin 6:00 pm  
New Palestine at Center Grove 7:30 pm  
COLUMBUS NORTH SECTIONAL
Bloomington South vs. East Central 6:00 pm  
Shelbyville vs. Columbus East 7:30 pm  
SEYMOUR SECTIONAL
Floyd Central vs. Jeffersonville 6:00 pm  
Seymour at New Albany 7:30 pm  
EVANSVILLE NORTH SECTIONAL
Evansville Central vs. Castle 8:00 pm  
HAMMOND SECTIONAL
Hammond Gavit vs. Hammond Clark 7:00 pm  
Griffith vs. Gary Roosevelt 8:30 pm  
TWIN LAKES SECTIONAL
Twin Lakes at Maconaquah 7:00 pm  
WAWASEE SECTIONAL
NorthWood vs. West Noble 6:00 pm  
Wawasee at Tippecanoe Valley 7:30 pm  
GARRETT SECTIONAL
Fort Wayne Dwenger vs. Fort Wayne Concordia 6:00 pm  
Woodlan at Garrett 8:00 pm  
NORWELL SECTIONAL
Eastbrook at Norwell 6:00 pm  
Bellmont vs. Whitko 7:30 pm  
MUNCIE CENTRAL SECTIONAL
Hamilton Heights vs. Delta 6:00 pm  
Blackford vs. Yorktown 7:30 pm  
FRANKFORT SECTIONAL
Lebanon vs. North Montgomery 7:00 pm  
MOUNT VERNON (FORTVILLE) SECTIONAL
Indianapolis Arlington vs. Indianapolis Howe 6:00 pm  
Mount Vernon (Fortville) at Brebeuf Jesuit 7:30 pm  
DANVILLE SECTIONAL
Beech Grove vs. Indian Creek 6:00 pm  
Tri-West vs. Indianapolis Manual 7:30 pm  
GREENCASTLE SECTIONAL
South Vermillion vs. Brown County 6:00 pm  
Edgewood at Greencastle 7:30 pm  
GREENSBURG SECTIONAL
Lawrenceburg vs. Rushville 7:00 pm  
CHARLESTOWN SECTIONAL
Brownstown Central vs. Silver Creek 6:00 pm  
WASHINGTON SECTIONAL
Heritage Hills vs. Jasper 6:30 pm  
Vincennes Lincoln vs. Pike Central 8:00 pm  
BOONVILLE SECTIONAL
Princeton vs. Evansville Memorial 7:00 pm  
Gibson Southern at Boonville 8:30 pm  
WHEELER SECTIONAL
Bowman Academy vs. River Forest 7:00 pm  
Wheeler at Hammond Noll 8:30 pm  
WESTVIEW SECTIONAL
Bremen at Westview 6:00 pm  
Fremont vs. LaVille 7:30 pm  
SOUTH ADAMS SECTIONAL
Adams Central vs. Churubusco 6:00 pm  
South Adams at Eastside 7:30 pm  
MANCHESTER SECTIONAL
North Miami vs. Oak Hill 7:00 pm  
DELPHI SECTIONAL
Seeger vs. Fountain Central 6:00 pm  
Delphi at Sheridan 7:30 pm  
TIPTON SECTIONAL
Eastern (Greentown) vs. Alexandria 6:00 pm  
Elwood at Tipton 7:30 pm  
LAPEL SECTIONAL
Wapahani vs. Shenandoah 6:00 pm  
Frankton vs. Winchester 7:30 pm  
HAGERSTOWN SECTIONAL
Knightstown vs. Union County 7:00 pm  
INDIANAPOLIS BROAD RIPPLE SECTIONAL
Indianapolis Marshall vs. Indianapolis Herron 6:00 pm  
Park Tudor vs. Indianapolis Shortridge 7:30 pm  
INDIANAPOLIS WASHINGTON SECTIONAL
Indianapolis Metropolitan vs. Triton Central 6:00 pm  
Indianapolis Attucks at Indianapolis Washington 7:30 pm  
SOUTH PUTNAM SECTIONAL
Cascade vs. Cloverdale 6:00 pm  
Speedway vs. Monrovia 7:30 pm  
SOUTH RIPLEY SECTIONAL
Southwestern (Hanover) vs. North Decatur 6:00 pm  
Milan vs. Austin 7:30 pm  
CRAWFORD COUNTY SECTIONAL
Crawford County at Henryville 6:00 pm  
Clarksville vs. Providence 7:30 pm  
NORTH KNOX SECTIONAL
North Central (Farmersburg) vs. Sullivan 6:30 pm  
SOUTHRIDGE SECTIONAL
Perry Central vs. Tell City 7:00 pm  
KOUTS SECTIONAL
Covenant Christian (DeMotte) vs. Washington Twp. 7:00 pm  
WEST CENTRAL SECTIONAL
Pioneer vs. Caston 6:00 pm  
West Central at Tri-County 7:30 pm  
CULVER SECTIONAL
Culver at Argos 6:30 pm  
HAMILTON SECTIONAL
Howe School vs. Lakewood Park 6:00 pm  
Elkhart Christian at Hamilton 7:30 pm  
NORTH VERMILLION SECTIONAL
Rockville vs. Riverton Parke 6:00 pm  
Attica at North Vermillion 7:30 pm  
TRI-CENTRAL SECTIONAL
Lafayette Central Catholic vs. Frontier 6:00 pm  
Tri-Central at Rossville 7:30 pm  
MONROE CENTRAL SECTIONAL
Daleville vs. Liberty Christian 6:00 pm  
Cowan vs. Southern Wells 7:30 pm  
BLUE RIVER SECTIONAL
Blue River at Tri 6:00 pm  
Seton Catholic vs. Randolph Southern 7:30 pm  
WHITE RIVER VALLEY SECTIONAL
Shakamak vs. Union (Dugger) 7:00 pm  
UNIVERSITY SECTIONAL
Fall Creek Academy at University 7:00 pm  
EDINBURGH SECTIONAL
Southwestern (Shelbyville) vs. Irvington Prep Academy 6:00 pm  
Greenwood Christian vs. Baptist Academy 7:30 pm  
SOUTH DECATUR SECTIONAL
Jac-Cen-Del vs. Hauser 6:00 pm  
Shawe Memorial vs. Oldenburg Academy 7:30 pm  
WEST WASHINGTON SECTIONAL
Springs Valley vs. Medora 6:00 pm  
Crothersville at West Washington 7:30 pm  
BORDEN SECTIONAL
Rock Creek Academy vs. Lanesville 6:00 pm  
Borden at South Central (Elizabeth) 7:30 pm  
LOOGOOTEE SECTIONAL
Vincennes Rivet at Loogootee 6:00 pm  
Washington Catholic vs. Barr-Reeve 7:30 pm  
WOOD MEMORIAL SECTIONAL
Evansville Day vs. Northeast Dubois 7:30 pm  

Tags Seton Catholic High School • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google

Announcements


Partner