��� INDIANA BOYS BASKETBALL FRIDAY | Richmond High School Basketball | iHigh.com

CONTENTS

SPORTS

RADIO TROY

OTHER

STATE CHAMPIONS

RECORDS & AWARDS

MEDIA

Home » Basketball News

INDIANA BOYS BASKETBALL FRIDAY

February 14, 2013
Richmond High School



ALL TIMES EASTERN
Alexandria at Frankton 7:30 pm  
Angola at Eastside 7:30 pm  
Attica at Rockville 7:30 pm  
Avon at McCutcheon 7:30 pm  
Barr-Reeve at Vincennes Rivet 7:30 pm  
Batesville at Jennings County 7:30 pm  
Bellmont at Bluffton 7:30 pm  
Benton HomeSchool at Clinton Christian 7:00 pm  
Blackford at Southern Wells 7:30 pm  
Bloomfield at North Knox 7:30 pm  
Bloomington North at Columbus North 7:30 pm  
Bloomington South at Perry Meridian 7:30 pm  
Blue River at Wes-Del 7:30 pm  
Boone Grove at Lake Station 8:30 pm  
Cambridge City Lincoln at Anderson Prep Academy 7:30 pm  
Carmel at Terre Haute North 7:30 pm  
Center Grove at North Central (Indianapolis) 7:30 pm  
Centerville at Tri 7:30 pm  
Central Noble at Fremont 7:30 pm  
Christian Academy at Medora 7:30 pm  
Churubusco at Fairfield 7:30 pm  
Clarksville at Borden 7:30 pm  
Clay City at Northview 7:30 pm  
Columbia City at Manchester 7:45 pm  
Columbus East at Madison 7:30 pm  
Connersville at Franklin County 7:30 pm  
Corydon Central at Silver Creek 7:30 pm  
Covenant Christian at Indianapolis Ritter 7:30 pm  
Crawfordsville at Danville 8:00 pm  
Crothersville at Lanesville 7:30 pm  
Daleville at Wapahani 7:30 pm  
Delta at Shelbyville 8:00 pm  
East Chicago Central at Hammond Noll 8:30 pm  
East Noble at Fort Wayne Dwenger 7:30 pm  
Eastern (Pekin) at Brownstown Central 7:30 pm  
Edgewood at Mitchell 7:30 pm  
Edinburgh at South Decatur 7:30 pm  
Elkhart Central at South Bend St. Joseph 7:45 pm  
Elwood at Oak Hill 7:30 pm  
Eminence at Cloverdale 7:30 pm  
Evansville Reitz at Mount Vernon (Posey) 8:30 pm  
Fishers at Noblesville 7:30 pm  
Forest Park at Pike Central 7:30 pm  
Fort Wayne Canterbury at Culver Academy 7:30 pm  
Fort Wayne North at Carroll (Fort Wayne) 7:45 pm  
Fort Wayne Snider at Homestead 7:45 pm  
Fort Wayne South at Wawasee 7:45 pm  
Frankfort at Tipton 7:30 pm  
Franklin Central at Pike 7:30 pm  
Frontier at Delphi 7:30 pm  
Garrett at DeKalb 7:45 pm  
Gary 21st Century at Faith Christian 7:30 pm  
Gary Lighthouse at Dream Academy (Mich.) 6:00 pm  
Gary Roosevelt at Gary Wallace 8:30 pm  
Gibson Southern at Wood Memorial 8:30 pm  
Goshen at Westview 7:30 pm  
Greencastle at Southmont 7:30 pm  
Greenwood at Mooresville 7:30 pm  
Greenwood Christian at Brown County 7:30 pm  
Griffith at Kankakee Valley 8:30 pm  
Guerin Catholic at Pendleton Heights 7:30 pm  
Hamilton at West Noble 7:30 pm  
Hamilton Heights at Lebanon 7:30 pm  
Hammond at Hammond Morton 8:30 pm  
Hammond Gavit at Hammond Clark 8:30 pm  
Hanover Central at Kouts 8:30 pm  
Heritage at Fort Wayne Concordia 7:45 pm  
Heritage Christian at Brebeuf Jesuit 7:30 pm  
Hobart at Highland 8:30 pm  
Indianapolis Attucks at Milan 7:30 pm  
Indianapolis Broad Ripple at Indianapolis Tech 7:30 pm  
Indianapolis Cathedral at Ben Davis 7:00 pm  
Indianapolis Howe at Bowman Academy 7:30 pm  
Indianapolis Manual at Indianapolis Arlington 7:30 pm  
Indianapolis Metropolitan at Indianapolis Lutheran 7:30 pm  
Indianapolis Roncalli at Indianapolis Northwest 7:30 pm  
Jac-Cen-Del at Switzerland County 7:30 pm  
Jasper at Floyd Central 7:30 pm  
Jimtown at Concord 7:30 pm  
LaCrosse at Covenant Christian (DeMotte) 8:00 pm  
Lafayette Central Catholic at Rossville 8:00 pm  
Lafayette Jeff at Brownsburg 7:30 pm  
Lake Central at Michigan City 8:30 pm  
LaPorte at Chesterton 8:30 pm  
Lawrenceburg at South Dearborn 7:30 pm  
Leo at Lakewood Park 7:30 pm  
Lewis Cass at Western 7:30 pm  
Logansport at Huntington North 8:00 pm  
Louisville Trinity (Ky.) at Jeffersonville 7:30 pm  
Marquette Catholic at Knox 8:00 pm  
Merrillville at Valparaiso 8:30 pm  
Mishawaka at South Bend Washington 7:30 pm  
Mishawaka Marian at Penn 7:30 pm  
Mississinewa at Eastbrook 7:30 pm  
Monroe Central at Cowan 7:30 pm  
Morgan Twp. at Westville 8:00 pm  
Morristown at Eastern Hancock 7:30 pm  
Mount Vernon (Fortville) at New Palestine 7:30 pm  
Muncie Central at Marion 8:00 pm  
Munster at Andrean 8:30 pm  
New Albany at Bedford North Lawrence 7:30 pm  
New Castle at Anderson 8:00 pm  
New Prairie at John Glenn 8:00 pm  
New Washington at South Central (Elizabeth) 7:30 pm  
North Central (Farmersburg) at Linton-Stockton 7:30 pm  
North Daviess at White River Valley 7:30 pm  
North Miami at North Judson 8:00 pm  
North Posey at Boonville 8:30 pm  
North Putnam at Covington 7:30 pm  
North Vermillion at Fountain Central 7:30 pm  
North White at West Central 7:30 pm  
Northfield at Southwood 7:45 pm  
Northridge at Lakeland 7:30 pm  
Northwestern at Eastern (Greentown) 7:30 pm  
NorthWood at Bremen 7:30 pm  
Norwell at Woodlan 7:30 pm  
Orleans at Shoals 7:30 pm  
Paoli at Perry Central 8:00 pm  
Park Tudor at Indianapolis Chatard 7:30 pm  
Peru at Rochester 7:45 pm  
Pioneer at Winamac 7:30 pm  
Plainfield at Franklin 7:30 pm  
Providence at North Harrison 7:30 pm  
Providence Cristo Rey at Indianapolis Lighthouse 7:30 pm  
Richmond at Kokomo 8:00 pm  
Riverton Parke at South Vermillion 7:30 pm  
Rock Creek Academy at Shawe Memorial 7:30 pm  
Rushville at Greenfield-Central 7:30 pm  
Salem at Charlestown 7:30 pm  
Seeger at Turkey Run 7:30 pm  
Seymour at Austin 7:30 pm  
Shakamak at Eastern Greene 7:30 pm  
Shenandoah at Hagerstown 8:00 pm  
South Adams at Adams Central 7:30 pm  
South Bend Adams at South Bend Clay 7:45 pm  
South Newton at Benton Central 8:00 pm  
South Putnam at Owen Valley 7:30 pm  
South Ripley at Rising Sun 7:30 pm  
South Spencer at Southridge 8:00 pm  
Southport at Lawrence Central 7:30 pm  
Speedway at Lapel 7:30 pm  
Sullivan at Union (Dugger) 7:30 pm  
Taylor at Carroll (Flora) 7:30 pm  
Tell City at Heritage Hills 8:30 pm  
Terre Haute South at Evansville North 8:30 pm  
Tippecanoe Valley at Triton 7:45 pm  
Tri-Central at Clinton Prairie 7:30 pm  
Tri-County at Caston 8:00 pm  
Trinity Lutheran at Oldenburg Academy 7:30 pm  
Triton Central at Beech Grove 7:30 pm  
Tri-West at North Montgomery 7:30 pm  
Twin Lakes at Rensselaer Central 8:00 pm  
Union City at Jay County 7:30 pm  
Union County at Randolph Southern 7:30 pm  
Vincennes Lincoln at Evansville Memorial 8:00 pm  
Waldron at Knightstown 7:30 pm  
Warsaw at Fort Wayne Luers 7:45 pm  
Washington at Mount Carmel (Ill.) 8:00 pm  
Washington Catholic at Springs Valley 7:30 pm  
West Lafayette at Harrison (West Lafayette) 8:00 pm  
West Washington at Henryville 7:30 pm  
Western Boone at Cascade 7:30 pm  
Westfield at Hamilton Southeastern 7:30 pm  
Whiteland at Martinsville 7:30 pm  
Whitko at Fort Wayne Wayne 7:45 pm  
Winchester at Northeastern 7:30 pm  

Tags Richmond High School • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google
» Be the first to leave a comment
Comments (0)

Announcements


Partner