��� FRIDAY'S FOOTBALL SCHEDULE | Richmond High School Football | iHigh.com

CONTENTS

SPORTS

RADIO TROY

OTHER

STATE CHAMPIONS

RECORDS & AWARDS

MEDIA

Home » Football News

FRIDAY'S FOOTBALL SCHEDULE

August 20, 2012
Richmond High School



FRIDAY, AUG. 24
     
ALL TIMES EASTERN
Anderson at Pendleton Heights 7:30 pm  
Anderson Prep Academy at Monroe Central 7:00 pm  
Andrean at Merrillville 8:00 pm  
Attica at Clinton Prairie 7:00 pm  
Avon at Westfield 7:00 pm  
Batesville at Milan 7:00 pm  
Beech Grove at Park Tudor 7:00 pm  
Bellmont at South Adams 7:00 pm  
Ben Davis at Pike 7:00 pm  
Bloomington North at Bedford North Lawrence 7:00 pm  
Bloomington South at Martinsville 7:00 pm  
Bluffton at Manchester 7:00 pm  
Bowman Academy at Lake Station 8:00 pm  
Brown County at Owen Valley 7:00 pm  
Brownsburg at Noblesville 7:00 pm  
Brownstown Central at Charlestown 7:00 pm  
Carmel at Valparaiso 7:30 pm  
Carroll (Flora) at Delphi 7:00 pm  
Cascade at Monrovia 7:00 pm  
Castle at New Albany 8:00 pm  
Center Grove vs. Whiteland 8:15 pm  at Lucas Oil
Centerville at Tri 7:00 pm  
Chesterton at Munster 8:00 pm  
Chicago Lindblom (Ill.) at Gary West 8:00 pm  
Christian Academy (Ky.) at West Washington 7:30 pm  
Churubusco at Central Noble 7:00 pm  
Clarksville at Eastern (Pekin) 7:00 pm  
Clinton Central at Western Boone 7:30 pm  
Columbia City at Whitko 7:00 pm  
Columbus East at Columbus North 7:00 pm  
Concord at Elkhart Memorial 7:30 pm  
Connersville at Franklin County 7:00 pm  
Corydon Central at North Harrison 7:00 pm  
Covington at Rockville 7:00 pm  
Crown Point at Hobart 8:00 pm  
Decatur Central at Perry Meridian 7:00 pm  
Delta at Carroll (Fort Wayne) 7:30 pm  
East Central at Harrison (Ohio) 7:00 pm  
Eastbrook vs. Western 6:00 pm  at Lucas Oil
Eastern Greene at North Knox 7:00 pm  
Eastern Hancock at South Decatur 7:00 pm  
Eastside at West Noble 7:00 pm  
Eau Claire (Mich.) at River Forest 7:30 pm  
Edinburgh at North Decatur 7:00 pm  
Elkhart Central at Goshen 7:30 pm  
Elwood at Tipton 7:30 pm  
Evansville Bosse at Washington 8:00 pm  
Evansville Mater Dei at Evansville Central 8:00 pm  
Evansville Memorial at Belleville West (Ill.) 8:00 pm  
Fairfield at Prairie Heights 7:00 pm  
Fishers at Hamilton Southeastern 7:00 pm  
Floyd Central at Providence 7:30 pm  
Forest Park at Perry Central 8:00 pm  
Fort Wayne Dwenger at Fort Wayne Concordia 7:00 pm  
Fort Wayne Luers at Fort Wayne Northrop 7:00 pm  
Fort Wayne Snider at Fort Wayne South 7:00 pm  
Fort Wayne Wayne at South Bend Riley 7:00 pm  
Frankfort at Twin Lakes 7:30 pm  
Garrett at DeKalb 7:00 pm  
Gary Roosevelt at Portage 8:00 pm  
Gibson Southern at South Spencer 8:00 pm  
Greencastle at West Vigo 7:00 pm  
Guerin Catholic at Lafayette Central Catholic 7:00 pm  
Hagerstown at Knightstown 7:00 pm  
Hammond at Highland 8:30 pm  
Hammond Clark at Calumet 8:00 pm  
Hammond Gavit at Whiting 8:00 pm  
Hammond Morton at Lowell 8:00 pm  
Hammond Noll at Boone Grove 8:00 pm  
Harrison (West Lafayette) at Lafayette Jeff 7:00 pm  
Henderson County (Ky.) at Evansville North 8:00 pm  
Heritage at Norwell 7:00 pm  
Homestead at Warsaw 7:00 pm  
Huntington North at Fort Wayne North 7:00 pm  
Indian Creek at Greenwood 7:00 pm  
Indianapolis Howe at Indianapolis Arlington 7:00 pm  
Indianapolis Marshall at Cloverdale 7:00 pm  
Indianapolis Northwest at Yorktown 7:30 pm  
Indianapolis Ritter at Indianapolis Lutheran 7:00 pm  
Indianapolis Roncalli at Franklin Central 7:00 pm  
Indianapolis Tech at Lawrence North 7:00 pm  
Indianapolis Tindley at North Montgomery 7:00 pm  
Indianapolis Washington at Paoli 7:00 pm  
Jasper at Southridge 7:30 pm  
Jay County at Blackford 7:00 pm  
Jeffersonville at Seymour 7:00 pm  
Jennings County at Greensburg 7:00 pm  
John Glenn at Jimtown 7:30 pm  
Knox at North Judson 8:00 pm  
Lake Central at East Chicago Central 8:00 pm  
Lakeland at Fremont 7:00 pm  
Lapel at Frankton 7:00 pm  
Lawrence Central at North Central (Indianapolis) 7:00 pm  
Lebanon at Greenfield-Central 7:00 pm  
Leo at Angola 7:00 pm  
Linton-Stockton at Sullivan 7:00 pm  
Logansport at Peru 7:00 pm  
Maconaquah at Mississinewa 7:00 pm  
Madison-Grant at Eastern (Greentown) 7:00 pm  
McCutcheon at Zionsville 7:00 pm  
Michigan City at South Bend Washington 8:00 pm  
Mishawaka Marian at South Bend Adams 7:00 pm  
Mississinawa Valley (Ohio) at Union City 7:00 pm  
Mitchell at Springs Valley 7:00 pm  
Mount Carmel (Ill.) at Harrisburg (Ill.) 8:00 pm  
Mount Vernon (Fortville) at Marion 7:00 pm  
Mount Vernon (Posey) at North Posey 8:00 pm  
Muncie South at Muncie Central 7:00 pm  
New Palestine at Richmond 7:30 pm  
New Prairie at Griffith 8:00 pm  
North Central (Farmersburg) at North Daviess 7:00 pm  
North Miami at Northwestern 7:00 pm  
North Newton at Rensselaer Central 8:00 pm  
North Putnam at Southmont 7:00 pm  
Northeastern at Winchester 7:30 pm  
Northridge at East Noble 7:30 pm  
Northview at Edgewood 7:00 pm  
NorthWood at Culver Academy 7:30 pm  
Oak Hill at Southwood 7:00 pm  
Penn at Mishawaka 7:00 pm  
Pike Central at Princeton 7:30 pm  
Plainfield at Kokomo 7:00 pm  
Plymouth at Rochester 7:00 pm  
Rushville at New Castle 7:00 pm  
Seeger at Benton Central 7:00 pm  
Shelbyville at Franklin 7:00 pm  
Shenandoah vs. Southern Wells 7:30 pm  at Bluffton
Sheridan at Hamilton Heights 7:00 pm  
Silver Creek at Salem 7:00 pm  
South Bend Clay at LaPorte 7:30 pm  
South Bend St. Joseph's at Wawasee 7:30 pm  
South Central (Union Mills) at Culver 7:30 pm  
South Dearborn at Madison 7:00 pm  
South Newton at Frontier 7:30 pm  
South Vermillion at North Vermillion 7:00 pm  
Southport at Mooresville 7:30 pm  
Taylor at Tri-Central 7:00 pm  
Taylor (Ohio) at Lawrenceburg 7:00 pm  
Tecumseh at Wood Memorial 8:00 pm  
Tell City at Heritage Hills 8:00 pm  
Terre Haute North vs. Terre Haute South 7:00 pm  at ISU Stadium
Tri-County at North White 7:00 pm  
Triton at Northfield 7:00 pm  
Triton Central at Heritage Christian 7:00 pm  
Turkey Run at Fountain Central 7:00 pm  
Union (Dugger) at Riverton Parke 7:00 pm  
Union County at Adams Central 7:30 pm  
Vincennes Lincoln at Boonville 7:30 pm  
Wabash at Alexandria 7:00 pm  
Wes-Del at Cambridge City Lincoln 7:00 pm  
West Central at Caston 7:00 pm  
West Lafayette at Lewis Cass 7:00 pm  
Wheeler at Kankakee Valley 8:00 pm  
Winamac at Pioneer 7:00 pm  
Woodlan at New Haven 7:00 pm  

Tags Richmond High School • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google
» Be the first to leave a comment
Comments (0)

Announcements


Partner