CONTENTS

LIONS WRESTLING

LIONS BASEBALL

LIONS FOOTBALL

LADY LION VOLLEYBALL

LADY LIONS SOFTBALL

LIONS BOYS' GOLF

LIONS GIRLS' GOLF

Lions Band

LIONS BASKETBALL

LIONS TENNIS

LION LINKS

SPORTS

LIONS CHEERLEADING

MEDIA

Baseball » 2012 Varsity Schedule


February 20 - Phenix City Central                                 4 p.m.

February 20 - Chilton County                                        6:30 p.m.

February 25  at Hillcrest      Oak Mountain                      3 p.m.

February 25 Hillcrest                                                    5:30

February 28 Northview                                                  4:30

February 28 Northview                                                  6 p.m.

March 3 Sypsey Valley                                                  11 a.m.

March 3 Marbury                                                           5 p.m.

March 6  at Northview                                                     4 p.m.

March 6 at Northview                                                      6 p.m.

March 8 Thompson                                                        4 p.m.

March 8 Thompson                                                        6 p.m.

March 10 Holtville                                                          11 a.m.

March 10 Jeff Davis                                                         5 p.m.

March 12  Opelika                                                          6 p.m.

March 14 Hillcrest                                                           4 p.m.

March 14 Hillcrest                                                           6 p.m.

March 17 at Marianna                                                     12 noon

March17 at Marianna                                                      2 p.m.

March 23 at Stanhope Elmore                                          6:30 p.m.

March 24 Stanhope Elmore                                              3 p.m.

March 24 Stanhope Elmore                                              5:30 p.m.

March 26-30 - Gulf Shores Tournament                           TBA

April 3 Benjamin Russell                                                  6 p.m.

April 6 at Benjmain Russell                                              4 p.m.

April 6 at Benjmain Russell                                              6 p.m.

April 9 Auburn                                                                 4 p.m.   

April 10 Wetumpka                                                          6 p.m.

April 13 at Wetumpka                                                      4 p.m.

APril 13 at Wetumpka                                                        6 p.m.

April 17 at Tallassee                                                          5 p.m.

April 20 Fisrt Round of Playoffs begin