��� CLASS 'A' WRESTLING POLL | Northwest Montana A Conference Wrestling | iHigh.com
Northwest Montana A Conference
2013 STATE CHAMPS: BOYS (BBALL) GIRLS (SOFTBALL, GOLF)--DEBATE

CONTENTS

SPORTS

BOYS

BASEBALL

BASKETBALL

CROSS COUNTRY

FOOTBALL

SOCCER

TRACK AND FIELD

WRESTLING

TENNIS

GOLF

SWIMMING

GIRLS

BASKETBALL

VOLLEYBALL

SOCCER

CROSS COUNTRY

GOLF

SOFTBALL

TENNIS

TRACK AND FIELD

SPEECH/DEBATE

MUSIC

OTHER

NWMT 'A' LINKS

NEWSPAPERS

MEDIA

IHIGH LINKS

Home » Wrestling News

CLASS 'A' WRESTLING POLL

January 31, 2013
Northwest Montana A Conference



 

PREP WRESTLING

Class A

Coaches Poll

Jan. 31

Teams -- Sidney, Havre, Belgrade, Glendive, Frenchtown, Anaconda, Polson, Hardin, Lewistown, Corvallis.

Individuals

98 -- Kennelly, Havre; Clay Sillwagon, Butte Central; Clayton Carter, Laurel; Caleb Bagnell, Frenchtown; Wyatt VanBuren, Sidney; Thunder Morales, Polson.

105 -- Ethan Graves, Sidney; Grason Brenna, Havre; Cody Warner, Frenchtown; Pleninger, Havre; Carson Meyer, Anaconda; Cameron Linstead, Columbia Falls.

112 -- Shawn Roberts, Columbia Falls; Zach Wall, Billings Central; Chase Connor, Corvallis; Layne Schafer, Sidney; Tyler Ishler, Frenchtown; Stewart, Havre.

119 -- Gresh Jones, Sidney; Hunter Grover, Lewistown; Carlos Quinones, Polson; Dakota Erickson, Belgrade; Josh Venema, Corvallis; Kyler Lubhe, Hamilton.

125 -- J. Deegan, Belgrade; Trei Bulloch, Lewistown; Zach Crase, Libby; Ryan Chatterton, Sidney; Gunnar Fairbrother, Corvallis; Matt Bodish, Anaconda.

130 -- Dillon Tennant, Glendive; Karson Kukes, Laurel; Thomas Gruber, Havre; Tyler Forcella, Glendive; Josia Osborne, Columbia Falls; Johnson, Belgrade.

135 -- Bryce Weatherston, Belgrade; Cody Lemon, Frenchtown; Mitch Clagon, Libby; Layne Lantis, Glendive; Jon Verlanic, Laurel; Masen Mavrina, Anaconda.

140 -- Jordan Stevens, Sidney; Dillon Beeler, Glendive; Craig Feistner, Polson; Keighton Svejkovs, Butte Central; Diesiger, Lewistown; Chase Ramberg, Columbia Falls.

145 -- Tyler Kinn, Glendive; Wyatt Cott, Corvallis; Keaton Sterling, Belgrade; Ricky Roach, Libby; Cody Johnson, Sidney; Rutherford, Browning.

152 -- J. Malone, Lewistown; George Smith, Billings Central; Spencer Brost, Sidney; Zach Thompkins, Hamilton; Logan Fisher, Frenchtown; Levi Butkay, Hardin.

160 -- Cole Bilbrey, Glendive; K. Pickle, Belgrade; Lane Boka, Dillon; Cody Christian, Sidney; Josh Bowers, Libby; J.T. Belcourt, Havre.

171 -- E. Blythe, Lewistown; Ryder Peterson, Sidney; David Anderson, Frenchtown; Jake Williams, Havre; Tyelr Schaffer, Hamilton; Sean Getchell, Billings Central.

189 -- G. Pattison, Havre; Steven Keeten, Hardin; Dace Fisher, Sidney; Jaden Bryant, Belgrade; Colton Welhaven, Billings Central; Sam Gordon, Frenchtown.

215 -- Sam VanBeek, Belgrade; T. Adams, Havre; Bryce Wigert, Anaconda; James Weidow, Corvallis; Joe Murdock, Hardin; Zak Dolezall, Libby.

Hwt. -- Wolf Zinke, Whitefish; Cody Stone-Murphy, Laurel; Donovan Hucke, Dillon; Jordan Zuraff, Frenchtown; R. Rutherford, Browning; B. Blumenshein, Belgrade.


Tags Northwest Montana A Conference • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google

Announcements

Partner


Partner