��� 10/20 OHSAA Cross Country Districts | Midwest Athletic Conference (MAC) Cross Country | iHigh.com

CONTENTS

MAC Information

MAC Fall Sports

MAC Winter Sports

MAC Spring Sports

SCHOOLS

Links

MEDIA

Home » Cross Country News

10/20 OHSAA Cross Country Districts

October 21, 2012
By Nathan Pohlman of Midwest Athletic Conference (MAC)



Boys
Division III Boys - District 1 - Liberty Center High School

(Qualifiers: Top four teams and those individuals that finish in the top 16 advance to the regional tournament at Tiffin)
1. Minster 55, 2. St. Henry 60, 10. New Knoxville 230
Individual Regional Qualifiers: 6. Isaac Kuntz, New Knoxville; 15. Jacob Shaw, New Knoxville
Complete Results

Division III Boys - District 2 - Liberty Center High School
(Qualifiers: Top four teams and those individuals that finish in the top 16 advance to the regional tournament at Tiffin)
3. Coldwater 71, 6. Fort Recovery 167
Individual Regional Qualifiers: none
Complete Results

Division III Boys - District 3 - Liberty Center High School
(Qualifiers: Top four teams and those individuals that finish in the top 16 advance to the regional tournament at Boardman)
2. New Bremen 86, 9. Parkway 202, 10. Marion Local 207
Individual Regional Qualifiers: 8. Cameron Strunk, Parkway; 10. Phillip Schlemmer, Parkway; Curtis Pohlman, Delphos St. John's
Complete Results

Division III Boys - Dayton B - Miami Valley Career Technical Center
(Qualifiers: Top four teams and those individuals that finish in the top 16 advance to the regional tournament at Troy)
1. Versailles 46
Individual Regional Qualifiers: none
Complete Results

Girls
Division III Girls - District 1 - Liberty Center High School
(Qualifiers: Top four teams and those individuals that finish in the top 16 advance to the regional tournament at Tiffin)
3. Fort Recovery 81, 8. New Bremen 206
Individual Regional Qualifiers: none
Complete Results

Division III Girls - District 2 - Liberty Center High School
(Qualifiers: Top four teams and those individuals that finish in the top 16 advance to the regional tournament at Tiffin)
1. Coldwater 32, 5. Marion Local 147, 10. Parkway 248
Individual Regional Qualifiers: 5. Cassie Boyle, New Knoxville; 11. Hannah Privette, New Knoxville; 13. Megan Joseph, Delphos St. John's; 14. Allison Gaerke, Parkway; 15. Courtney Albers, Marion Local
Complete Results

Division III Girls - District 3 - Liberty Center High School
(Qualifiers: Top four teams and those individuals that finish in the top 16 advance to the regional tournament at Troy)
1. Minster 19, 2. St. Henry 92
Individual Regional Qualifiers: none
Complete Results

Division III Girls - Dayton A - Miami Valley Career Technical Center
(Qualifiers: Top four teams and those individuals that finish in the top 16 advance to the regional tournament at Troy)
2. Versailles 50
Individual Regional Qualifiers: none
Complete Results


Tags Midwest Athletic Conference (MAC) • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google

Partner


Partner