��� INDIANA HS FOOTBALL SECTIONAL THIS FRIDAY | HOOSIER SPORTS 365 Football | iHigh.com

CONTENTS

SPORTS

OTHER

MEDIA

IHIGH LINKS

Home » Football News

INDIANA HS FOOTBALL SECTIONAL THIS FRIDAY

October 30, 2013
HOOSIER SPORTS 365



CLASS 6A
SECTIONAL 1
#6 Merrillville (9-1) at #12 Lake Central (8-2) 8p

SECTIONAL 2
Chesterton (4-6) at #1 Penn (10-0) 7:30p

SECTIONAL 3
Warsaw (7-3) at #11 Carroll (Fort Wayne) (8-2) 7p

SECTIONAL 4
#9 Fishers (9-1) at #4 Carmel (7-3) 7p

SECTIONAL 5
#8 Pike (6-4) at #2 Ben Davis (8-2) 7p

SECTIONAL 6
#7 Warren Central (7-3) at North Central (Indianapolis) (3-7) 7p

SECTIONAL 7
Indianapolis Tech (5-5) at #5 Southport (10-0) 7p

SECTIONAL 8
#3 Center Grove (9-1) at Jeffersonville (6-4) 7p

CLASS 5A
SECTIONAL 9
South Bend Adams (4-5) at #7 Mishawaka (7-3) 7p
#11 Munster (6-3) at Michigan City (2-7) 8p

SECTIONAL 10
Elkhart Central (3-6) at Goshen (0-9) 7p
Elkhart Memorial (2-7) at #7 Concord (7-2) 7p

SECTIONAL 11
McCutcheon (3-6) at Kokomo (5-4) 7p
#1 Westfield (8-1) at Harrison (West Lafayette) (0-9) 7p

SECTIONAL 12
#10 Fort Wayne Wayne (6-3) at #4 Fort Wayne Snider (7-2) 7p
Huntington North (5-4) at #9 Fort Wayne North (6-3) 7p

SECTIONAL 13
#13 Zionsville (4-5) at #2 Indianapolis Cathedral (5-5) 7p
Richmond (7-2) at Anderson (3-6) 7p

SECTIONAL 14
Jennings County (3-6) at Floyd Central (7-2) 7p
Franklin Community (5-4) at #5 Whiteland (7-2) 7p

SECTIONAL 15
Bloomington North (5-4) at Bedford North Lawrence (1-8) 7p
#6 Martinsville (7-2) at Bloomington South (3-6) 7p

SECTIONAL 16
#3 Terre Haute North (7-2) at Castle (6-3) 7p
Terre Haute South (2-7) at Evansville North (2-7) 8p

CLASS 4A
SECTIONAL 17
Griffith (3-7) at East Chicago Central (8-2) 8p
Gary West (6-4) at Highland (5-5) 8p

SECTIONAL 18
#15 South Bend Saint Joseph (7-3) at South Bend Washington (1-9) 7p
#4 New Prairie (10-0) at #14 Plymouth (8-2) 7:30p

SECTIONAL 19
#8 East Noble (8-2) at #5 Leo (10-0) 7p
Angola (6-4) at #7 Fort Wayne Dwenger (7-3) 7p

SECTIONAL 20
Norwell (5-5) at Jay County (7-3) 7p
Frankfort (5-5) at #8 New Haven (9-1) 8p

SECTIONAL 21
#2 New Palestine (10-0) at Muncie South (2-8) 7p
#12 Mt. Vernon (Fortville) (8-2) at Greenfield-Central (2-8) 7p

SECTIONAL 22
Lebanon (8-2) at #11 Roncalli (7-3) 7p
Danville (3-7) at #3 Indianapolis Chatard (7-3) 7p @ Lawrence North

SECTIONAL 23
Shelbyville (5-5) at East Central (4-6) 7p
Greenwood (5-5) at #1 Columbus East (10-0) 7p

SECTIONAL 24
#13 Evansville Reitz (7-3) at Silver Creek (4-6) 8p
Evansville Central (7-3) at #6 Jasper (9-1) 8p

CLASS 3A
SECTIONAL 25
#1 Andrean (10-0) at Calumet (3-7) 8p
Glenn (5-5) at Hammond (4-6) 8p

SECTIONAL 26
Twin Lakes (6-4) at #13 Fairfield (9-1) 8p
#5 Jimtown (8-2) at Rochester (8-2) 7:30p

SECTIONAL 27
#12 Fort Wayne Concordia Lutheran (7-3) at Bellmont (5-5) 7:30p
Fort Wayne Luers (1-9) at Heritage (7-3) 7p

SECTIONAL 28
#9 Western (9-1) at #3 West Lafayette (9-1) 7p
#8 Yorktown (9-1) at Northwestern (7-3) 7p

SECTIONAL 29
Edgewood (5-5) at #11 Tri-West Hendricks (8-2) 7:30p
Western Boone (7-3) at #7 Brebeuf Jesuit (7-3) 7p

SECTIONAL 30
Guerin Catholic (3-7) at Indianapolis Marshall (6-3) 7p
#10 Hamilton Heights (8-2) at Indian Creek (8-2) 7p

SECTIONAL 31
#6 Brownstown (10-0) at North Harrison (5-5) 7p
Charlestown (7-3) at Brown County (6-4) 7p

SECTIONAL 32
Princeton (7-3) at Evansville Bosse (6-4) 8p
#2 Gibson Southern (10-0) at Evansville Memorial (3-7) 8p @ Evansville Harrison

CLASS 2A
SECTIONAL 33
#5 Rensselaer (8-2) at North Judson (3-7) 8p
Boone Grove (8-2) at Bowman Academies (5-5) 8p @ Gary Roosevelt

SECTIONAL 34
#15 Churubusco (8-2) at #10 Bremen (7-3) 7p
Prairie Heights (5-5) at #7 Woodlan (7-3) 7p

SECTIONAL 35
Southmont (4-6) at Delphi (5-5) 7p
#3 Lafayette Central Catholic (9-1) at #9 Tipton (7-3) 7p

SECTIONAL 36
Alexandria (7-3) at Elwood (7-3) 7p
#18 Oak Hill (7-3) at Bluffton (5-5) 7p

SECTIONAL 37
#13 Speedway (7-3) at Cascade (6-4) 7p
#2 Indianapolis Ritter (8-2) at Monrovia (5-5) 7p

SECTIONAL 38
Winchester (7-3) at #4 Indianapolis Scecina (8-2) 7p
Knightstown (6-4) at #15 Shenandoah (8-2) 7p

SECTIONAL 39
Clarksville (1-9) at #14 Paoli (8-2) 7p
Providence (7-3) at #6 Triton Central (8-2) 7:30p

SECTIONAL 40
#1 Evansville Mater Dei (10-0) at Sullivan 7:30p (7-3) 7:30p
North Posey (4-6) at #8 Southridge (8-2) 7p

CLASS A
SECTIONAL 41
West Central (7-3) at Culver Community (4-6) 7p
#8 Whiting (9-1) at #1 Winamac (10-0) 8p

SECTIONAL 42
#9 Pioneer (8-2) at Carroll (Flora) (6-4) 7p
Frontier (2-8) at Caston (3-7) 7p

SECTIONAL 43
Adams Central (6-4) at South Adams (3-7) 7p
Southern Wells (4-6) at Southwood (7-3) 7p

SECTIONAL 44
Indianapolis Shortridge (7-3) at Clinton Prairie (4-6) 7p
#7 Tri-Central (9-1) at #14 Sheridan (5-5) 7p

SECTIONAL 45
Monroe Central (6-4) at Northeastern (8-2) 7p
Cambridge City Lincoln (1-9) at #4 Eastern Hancock (10-0) 7p

SECTIONAL 46
#5 South Putnam (9-1) at West Washington (5-5) 7p
Edinburgh (5-5) at #13 Indianapolis Lutheran (6-4) 7p

SECTIONAL 47
Attica (7-3) at #3 North Vermillion (10-0) 7p
#6 Fountain Central (9-1) at #12 North Central (Farmersburg) (8-2) 7p

SECTIONAL 48
#10 Tecumseh (9-1) at #2 Linton (10-0) 7:30p
#14 North Daviess (8-2) at #11 Perry Central (8-2) 8p


Tags HOOSIER SPORTS 365 • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google
» Be the first to leave a comment
Comments (0)

Announcements

Partner


Partner