��� INDIANA BOYS BASKETBALL FINALS | INDIANA SPORTS PAGE Boys' Basketball | iHigh.com

CONTENTS

SPORTS

OTHER

MEDIA

IHIGH LINKS

Home » Boys' Basketball News

INDIANA BOYS BASKETBALL FINALS

January 25, 2014
INDIANA SPORTS PAGE



FRIDAY, JAN. 24
Adams Central 42 Bluffton 28  
Alexandria 47 Oak Hill 42  
Attica 51 Seeger 39  
Barr-Reeve 54 Wood Memorial 35  
Batesville 75 Franklin County 44  
Ben Davis 58 Center Grove 54  
Bloomfield 48 Loogootee 33  
Bloomington Lighthouse 68 Shoals 57  
Bloomington North 92 Terre Haute South 67  
Bloomington South 76 Martinsville 56  
Brownsburg 53 McCutcheon 47  
Carmel 62 Pike 45  
Centerville 76 Monroe Central 75  
Christian Academy 44 Borden 41  
Cloverdale 58 North Putnam 42  
Columbus Christian 92 Monument Lighthouse 77  
Columbus North 64 Shelbyville 50  
Corydon Central 69 Salem 41  
Covington 69 Southmont 44  
Crawfordsville 63 Fountain Central 43  
Decatur Central 43 Greenwood 35  
Delta 49 Wes-Del 47  
Eastern Hancock 57 South Decatur 47  
Eminence 58 Union (Dugger) 38  
Evansville Bosse 98 Boonville 60  
Evansville Mater Dei 53 Tell City 44  
Evansville Memorial 79 Evansville Reitz 75  
Forest Park 62 Jasper 58  
Fort Wayne Blackhawk 62 Lakewood Park 47  
Fort Wayne Canterbury 70 Bethany Christian 36  
Fort Wayne Dwenger 56 Fort Wayne Northrop 40  
Fort Wayne North 63 Fort Wayne South 52  
Fort Wayne Snider 66 Fort Wayne Concordia 40  
Fort Wayne Wayne 81 Fort Wayne Luers 72  
Franklin 55 Whiteland 30  
Gary 21st Century 83 Indianapolis Metropolitan 82  
Gary West 59 Gary Wallace 40  
Greencastle 51 Cascade 48  
Guerin Catholic 76 Brebeuf Jesuit 60  
Hagerstown 73 Blue River 37  
Hamilton Southeastern 73 Avon 57  
Hammond Morton 62 Hammond Clark 36  
Hauser 73 Waldron 64  
Indianapolis Herron 75 Fall Creek Academy 33  
Indianapolis HomeSchool 67 Christel House Academy 53  
Indianapolis Roncalli 72 New Palestine 57  
Jac-Cen-Del 69 Shawe Memorial 34  
Jay County 49 Winchester 35  
Kankakee Valley 38 Knox 27  
Lafayette Jeff 57 Harrison (West Lafayette) 45  
Lake Central 48 Valparaiso 47 overtime
Lapel 94 Anderson Prep Academy 34  
Lawrence Central 50 Warren Central 49  
Lebanon 53 North Montgomery 48  
Linton-Stockton 68 North Daviess 66 overtime
Madison 89 Greensburg 87 overtime
Madison-Grant 55 Eastbrook 36  
Marion 93 Anderson 74  
Merrillville 59 Portage 55  
Milan 58 South Ripley 57  
Mississinewa 67 Elwood 45  
Monrovia 73 South Putnam 58  
Mooresville 63 Plainfield 44  
Muncie Burris 73 Cowan 48  
Muncie Central 72 Muncie South 55  
New Albany 49 Silver Creek 46  
Noblesville 54 Westfield 38  
North Central (Farmersburg) 66 Riverton Parke 43  
North Central (Indianapolis) 56 Lawrence North 52  
North Decatur 54 Morristown 48  
North Harrison 67 Lanesville 65 overtime
North Knox 56 Pike Central 42  
North Posey 56 South Knox 49  
Northeast Dubois 59 Vincennes Rivet 57  
Northeastern 73 Union (Modoc) 39  
Northview 60 South Vermillion 37  
NorthWood 53 Goshen 48  
Oldenburg Academy 82 Southwestern (Hanover) 53  
Owen Valley 36 Edgewood 35  
Paoli 54 Springs Valley 46  
Perry Central 62 Orleans 46  
Princeton 55 Washington 39  
Providence 58 Henryville 34  
Providence Cristo Rey 90 Bethesda Christian 43  
Rensselaer Central 61 North Judson 49  
Rockville 66 North Vermillion 59 overtime
Shenandoah 50 Knightstown 42  
South Bend Adams 61 Mishawaka 58  
Southridge 67 Heritage Hills 64 2 overtimes
Speedway 59 Tri-West 51  
Sullivan 74 Eastern Greene 61  
Union County 63 Union City 42  
Vincennes Lincoln 51 Castle 48  
West Washington 54 Mitchell 47  
Western Boone 60 Danville 58  
White River Valley 42 Shakamak 25  
Zionsville 58 Fishers 45  
Carmi (Ill.) Tournament
Mount Vernon (Posey) 65 Fairfield (Ill.) 59 overtime
Greater South Shore Conference Tournament
Lake Station 66 River Forest 51  
Hammond Noll 75 Whiting 50  
Calumet 61 North Newton 38  
Indianapolis City Tournament
Indianapolis Northwest 107 Indianapolis Arlington 38  
Indianapolis Broad Ripple 72 Indianapolis Ritter 60  
Unreported games
Benton Central at Tipton    postponed
Carroll (Flora) at Tri-Central    postponed
Churubusco at Angola    postponed
Clarksville at Scottsburg    postponed
DeKalb at Columbia City    postponed
Faith Christian at Clinton Prairie    postponed
Hamilton Heights at Eastern (Greentown)    postponed
Indianapolis Lighthouse at Southside Christian    (girls/boys DH)
Leo at Southern Wells    postponed
Lighthouse CPA at Sheridan    
Maconaquah at Western    postponed
Mishawaka Marian at Elkhart Central    postponed
Pioneer at West Central    postponed
Randolph Southern at Wapahani    postponed
Rochester at Manchester    postponed
Rossville at Clinton Central    postponed
Seymour at Bedford North Lawrence    postponed
South Adams at Garrett    postponed
South Central (Elizabeth) at Crothersville    postponed
South Newton at Frontier    postponed
Southwestern (Shelbyville) at Indian Creek    
Trinity Lutheran at Medora    postponed
West Lafayette at Twin Lakes    postponed
Whitko at Northfield    postponed
Greater South Shore Conference Tournament
Hanover Central vs. Marquette Catholic 8:00 pm  Consolation

Tags INDIANA SPORTS PAGE • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google
» Be the first to leave a comment
Comments (0)

Announcements

Partner


Partner