��� INDIANA GIRLS BASKETBALL POLLS | INDIANA SPORTS PAGE Girls' Basketball | iHigh.com

CONTENTS

SPORTS

OTHER

MEDIA

IHIGH LINKS

Home » Girls' Basketball News

INDIANA GIRLS BASKETBALL POLLS

January 28, 2013
INDIANA SPORTS PAGE



CLASS 4A POLL

1. Columbus North (22-0)

at Jennings County (7-11), 7:30 pm Thursday

2. Bedford North Lawrence (19-0)

at Bloomington South (12-6), 7:30 pm Tuesday

vs. Seymour (9-11), 7:30 pm Thursday

3. Logansport (20-1)

vs. Winamac (14-4), 7:30 pm Thursday

4. Lawrence North (17-3)

vs. Franklin Central (16-3), 7:30 pm Tuesday

at Noblesville (13-6), 7:30 pm Thursday

5. Merrillville (18-1)

vs. Crown Point (5-14), 8:30 pm Thursday

6. Indianapolis Roncalli (17-3)

vs. Perry Meridian (9-9), 7:30 pm Wednesday

at Indianapolis Ritter (14-4), 7:30 pm Thursday

7. Hamilton Southeastern (17-3)

vs. Avon (5-15), 7:30 pm Thursday

8. Franklin Central (16-3)

at Lawrence North (17-3), 7:30 pm Tuesday

9. Warsaw (18-1)

vs. South Bend Riley (4-15), 7:30 pm Thursday

10. Westfield (17-2)

at Kokomo (12-6), 7:30 pm Thursday

 

 

CLASS 3A POLL

1. Lebanon (18-2)

vs. Brownsburg (15-3), 7:30 pm Wednesday

2. Hamilton Heights (15-2)

at Warren Central (0-18), 7:30 pm Tuesday

vs. Yorktown (14-5), 7:30 pm Thursday

3. Benton Central (16-3)

at Harrison (West Lafayette) (8-12), 7:30 pm Tuesday

at Delphi (8-11), 7:30 pm Thursday

3. NorthWood (18-3)

at Concord (6-14), 7:45 pm Friday

5. Norwell (17-3)

at Southern Wells (12-5), 7:30 pm Friday

6. Mount Vernon (Fortville) (16-3)

at North Central (Indianapolis) (10-7), 7:30 pm Friday

7. Rushville (16-3)

at New Castle (6-13), 7:30 pm Thursday

8. Western (17-3)

vs. Tipton (10-9), 7:30 pm Wednesday

9. Angola (16-3)

at New Haven (2-16), 7:45 pm Wednesday

vs. Fremont (9-9), 7:30 pm Friday

10. Plymouth (14-5)

at Goshen (12-7), 7:45 pm Thursday

 

 

CLASS 2A POLL

1. Evansville Mater Dei (20-2)

vs. Castle (16-3), 8:30 pm Thursday

2. Heritage Christian (19-2)

idle for the week

3. Sullivan (18-2)

vs. Owen Valley (13-5), 6:00 pm Friday

4. Paoli (16-1)

vs. Southridge (12-6), 7:30 pm Tuesday

vs. Brownstown Central (8-8), 7:30 pm Thursday

at South Knox (7-10), 2:00 pm Saturday

5. Triton Central (18-1)

at Speedway (11-7), 7:30 pm Thursday

6. Hammond Noll (18-2)

vs. Andrean (7-14), 8:00 pm Wednesday

7. Eastern (Greentown) (16-3)

at Tri-Central (5-14), 7:30 pm Tuesday

8. Austin (16-4)

vs. South Central (Elizabeth) (6-13), 7:30 pm Tuesday

9t. Whiting (17-3)

at Hammond Clark (6-11), 8:00 pm Thursday

9t. Southwood (14-4)

vs. Pioneer (5-13), 7:45 pm Monday

vs. Eastbrook (14-5), 7:45 pm Thursday

10. Winamac (14-4)

vs. Caston (11-8), 7:30 pm Tuesday

at Logansport (20-1), 7:30 pm Thursday

 

 

CLASS 1A POLL

1. Fort Wayne Canterbury (17-3)

at Carmel (10-8), 7:30 pm Thursday

2. Oregon-Davis (17-3)

at South Central (Union Mills) (12-6), 8:00 pm Tuesday

3. Frontier (19-0)

at Clinton Central (4-16), 7:30 pm Tuesday

vs. Carroll (Flora) (14-5), 7:30 pm Thursday

4. Vincennes Rivet (16-4)

at Wood Memorial (3-17), 8:00 pm Wednesday

5. Northeast Dubois (17-2)

at North Knox (12-8), 7:30 pm Tuesday

6. Riverton Parke (15-3)

vs. Attica (14-4), 7:30 pm Tuesday

at Monrovia (8-9), 7:30 pm Wednesday

7. North Vermillion (20-2)

vs. North Central (Farmersburg) (6-13), 6:00 pm Saturday

8. New Washington (16-2)

at New Albany (9-10), 7:30 pm Tuesday

9. Barr-Reeve (14-4)

at Springs Valley (9-9), 7:30 pm Tuesday

at Linton-Stockton (3-16), 7:30 pm Thursday

9. Triton (15-5)

at LaVille (10-9), 7:30 pm Friday

10. Southwestern (Shelbyville) (14-4)

vs. North Decatur (11-7), 7:30 pm Monday

at Hauser (6-11), 7:30 pm Thursday

 

 


Tags INDIANA SPORTS PAGE • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google
» Be the first to leave a comment
Comments (0)

Announcements

Partner


Partner