��� CLASS 'A' WRESTLING POLL | Columbia Falls High School Wrestling | iHigh.com
Columbia Falls High School
HOME OF 2013-2014 STATE BOYS BASKETBALL & SPEECH CHAMPIONS!!!

CONTENTS

BOYS SPORTS

BASKETBALL

GOLF

SOCCER

TENNIS

CROSS COUNTRY

FOOTBALL

TRACK AND FIELD

WRESTLING

GIRLS SPORTS

CHEERLEADING

CROSS COUNTRY

BASKETBALL

SOCCER

SOFTBALL

TENNIS

GOLF

VOLLEYBALL

TRACK AND FIELD

OTHER

ACADEMIC TEAM

DRAMA & THEATRE

EVENTS

GRADUATION

HOMECOMING2010

PROM

SPECIAL OLYMPICS

Columbia Falls Links

NEWSPAPERS

CONTACT US

MEDIA

IHIGH LINKS

Home » Wrestling News

CLASS 'A' WRESTLING POLL

January 31, 2013
Columbia Falls High School



 

PREP WRESTLING

Class A

Coaches Poll

Jan. 31

Teams -- Sidney, Havre, Belgrade, Glendive, Frenchtown, Anaconda, Polson, Hardin, Lewistown, Corvallis.

Individuals

98 -- Kennelly, Havre; Clay Sillwagon, Butte Central; Clayton Carter, Laurel; Caleb Bagnell, Frenchtown; Wyatt VanBuren, Sidney; Thunder Morales, Polson.

105 -- Ethan Graves, Sidney; Grason Brenna, Havre; Cody Warner, Frenchtown; Pleninger, Havre; Carson Meyer, Anaconda; Cameron Linstead, Columbia Falls.

112 -- Shawn Roberts, Columbia Falls; Zach Wall, Billings Central; Chase Connor, Corvallis; Layne Schafer, Sidney; Tyler Ishler, Frenchtown; Stewart, Havre.

119 -- Gresh Jones, Sidney; Hunter Grover, Lewistown; Carlos Quinones, Polson; Dakota Erickson, Belgrade; Josh Venema, Corvallis; Kyler Lubhe, Hamilton.

125 -- J. Deegan, Belgrade; Trei Bulloch, Lewistown; Zach Crase, Libby; Ryan Chatterton, Sidney; Gunnar Fairbrother, Corvallis; Matt Bodish, Anaconda.

130 -- Dillon Tennant, Glendive; Karson Kukes, Laurel; Thomas Gruber, Havre; Tyler Forcella, Glendive; Josiah Osborne, Columbia Falls; Johnson, Belgrade.

135 -- Bryce Weatherston, Belgrade; Cody Lemon, Frenchtown; Mitch Clagon, Libby; Layne Lantis, Glendive; Jon Verlanic, Laurel; Masen Mavrina, Anaconda.

140 -- Jordan Stevens, Sidney; Dillon Beeler, Glendive; Craig Feistner, Polson; Keighton Svejkovs, Butte Central; Diesiger, Lewistown; Chase Ramberg, Columbia Falls.

145 -- Tyler Kinn, Glendive; Wyatt Cott, Corvallis; Keaton Sterling, Belgrade; Ricky Roach, Libby; Cody Johnson, Sidney; Rutherford, Browning.

152 -- J. Malone, Lewistown; George Smith, Billings Central; Spencer Brost, Sidney; Zach Thompkins, Hamilton; Logan Fisher, Frenchtown; Levi Butkay, Hardin.

160 -- Cole Bilbrey, Glendive; K. Pickle, Belgrade; Lane Boka, Dillon; Cody Christian, Sidney; Josh Bowers, Libby; J.T. Belcourt, Havre.

171 -- E. Blythe, Lewistown; Ryder Peterson, Sidney; David Anderson, Frenchtown; Jake Williams, Havre; Tyelr Schaffer, Hamilton; Sean Getchell, Billings Central.

189 -- G. Pattison, Havre; Steven Keeten, Hardin; Dace Fisher, Sidney; Jaden Bryant, Belgrade; Colton Welhaven, Billings Central; Sam Gordon, Frenchtown.

215 -- Sam VanBeek, Belgrade; T. Adams, Havre; Bryce Wigert, Anaconda; James Weidow, Corvallis; Joe Murdock, Hardin; Zak Dolezall, Libby.

Hwt. -- Wolf Zinke, Whitefish; Cody Stone-Murphy, Laurel; Donovan Hucke, Dillon; Jordan Zuraff, Frenchtown; R. Rutherford, Browning; B. Blumenshein, Belgrade.


Tags Columbia Falls High School • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google

Announcements


Partner