��� 2014 Center Wrestling Tournament Session 4 LIVE Stream List | Center High School Wrestling | iHigh.com

CONTENTS

WINTER SPORTS

SPRING SPORTS

FALL SPORTS

OTHER

DIRECTIONS

ATHLETIC HALL OF FAME

NCAA Clearinghouse

Impact Concussion Testing

YELLOWJACKET STORE

USEFUL LINKS

MEDIA

IHIGH LINKS

Home » Wrestling News

2014 Center Wrestling Tournament Session 4 LIVE Stream List

January 19, 2014
By Brad Sweeten of Center High School



The following page provides information in finding the mat and subsequent live stream that a particular wrestler competes in. Each video is approximately 2 hours in length and the name(s) will be in order of the first to wrestle to the most recent to wrestle, so you will need to scroll down to find the latest matches.

 

Note: Times listed after matches are “End” times given by the scoring table.

*If there is no time next to the match, then the scorers table did not provide a match end time.

 

Camera 1= Mat 1 (NOT streamed LIVE, video to be uploaded at tournament conclusion)

Camera 2= Mat 2

Camera 3= Mat 3 (NOT streamed LIVE, video to be uploaded at tournament conclusion)

Camera 4= Mat 4

Camera 5= Mat 5

Camera 6= Mat 6

 

SESSION- Matches head from 3:35pm - End

 

MAT 1

DaShawn Evans SJC (W) v. Jacob Belfield MIE (L)

Herard Harker OHA (W) v. Tyler Horton VH (L)

JT Hampton RUS (L) v. Vernon White (W)

Haydn Dawson SJB (W) v. Kenneth Grubb PHS (L)

Colman Loch SJC (L) v. Thomas Morrow PHS (W)

Kaleb Kenhert PHS (W) v. Devon Maschger OHA (L)

Michael Duncan VH (L) v. Brandon Butler WC (W)

Tyran Cunningham RUS (L) v. Josh Lockwood TRU (W)

Tanner Dredge SJB (L) v. Leo Jurgeson ROCK (W)

Cole Theines SJC (W) v. Harrison Matthews MDB (L)

Theo Smith RAY (L) v. Carlos Cubas VH (W)

Ryan Madrigal MIE (W) v. Caleb Murphy SPX (L)

Jonathan Byrom CAM (W) v. Brandon Lansdown RAY (L)

Cameron Butler ROCK (W) v. Shawn Armour TRU (L)

DeAndre' CEN (W) v. Nikhil Fenani OHA (L)

John Anderson MDB (W) v. Kyle Anderson CAM (L)

Tyler McNutt SJB (W) v. Alexander Carpenter PHS (L)

 

MAT 2

Brandon Lansdown RAY (W) v. Giuseppe Ingargiola SJC (L) 3:35

Justin Gans CAM (W) v. Marcus Wilkins VH (L) 3:36

Charles Williams ROCK (W) v. Mickey Nelson TRU (L) 3:55

Lucas Gardner WRD (L) v. Andy Bennett WC (W) 4:03

Pat Keefer SPX (L) v. Ryan Ildza SPX (W) 3:35

Braxton McCluskey WRD (W) v. Trent Worboys SPX (L)

Decorey Forshe-Harris RUS (W) v. Ivan Solis WRD (L) 4:28

Dylan Degroot WRD (L) v. Ben McClusknd ROCK (W) 4:42

Hunter Soule WC (W) v. Demerick Fruean VH (L)

Malcom Talifero RAY (W) v. Tyler Gerber CAM (L) 4:38

Jordan Shewmaker SJB (L) v. Elias Hamchaoui RAY (W)

Caleb Shanks CAM (W) v. Vince Guadagnano SPX (L) 5:05

Grant Schottel MDB (W) v. Cody Vaughn PHS (L) 5:15

Josh Wallace WC (W) v. Logan Gillespie PHS (L) 5:16

 

MAT 3

Christian Ritter SJB (W) v. Luis Betancourt RAY 3:43

Parker Rotterman MDB (W) v. Caydon Cooper OHA (L) 4:03

Codey Dickinson SJC (W) v. Grady Barackman ROCK (L) 4:01

Anthony Wheeler WC (W) v. Andre Putman ROCK (L) 3:53

Nick Darling OHA (W) v. Brandon Sale SJC (L) 4:39

Anthony Irick OHA (L) v. Sam Daly ROCK (W) 4:25

Hunter Friesen MIE (W) v. Justin Dewick WC (L) 4:21

Chase Morgan SJC (W) v. Cameron Allen RAY (L) 4:11

Braden Best RAY (W) v. Dylan Propes PHS (L) 4:34

Johnny Chapple RAY (L) v. Jake Cussen ROCK (W) 4:46

Drew Elrod SJB (L) v. Alan Bortolotti MIE (W) 4:44

Chris Goltz RUS (L) v. Giuseppe Ingargiola SJC (W) 4:54

Cameron Valdiviez ROCK (W) v. Sergio Orozco RAY (L) 5:00

Trevor Burkhart CAM (W) v. Derek Williams WC (L) 5:09

Stephen Conway OHA (W) v. Colby Gerber CAM (L) 5:10

Robert Martin OHA (W) v. Randy Hill CEN (L) 5:13

Coleman Lawson MDB (L) v. Tomasi Tuione WC (W) 5:24

 

MAT 4

Malik McCree RAY (W) v. Alston Moulden MDB (L) 4:04

Stephen Randoplh CEN (L) v. Gaige Reynold SJB (W) 4:27

Juan Caldalon WRD (L) v. Dominique Hampton RAY (W) 4:37

Chance Friesen MIE (W) v. Noah Jensen CEN (L) 3:58

Coleman Lawson MDB (W) v. Noah Diaz SJB (L) 3:40

Larry Danforth WC (W) v. Cordell White CEN (L) 3:41

Slyvester Newman VH (L) v. George Barth PHS (W) 3:45

Zach Angotti SPX (W) v. Max Blydenburgh CEN (L) 3:43

Josh Drake RAY (W) v. Logan Nigh SJC (L) 4:12

Daniel Stroud SJC (L) c. John Graham PEM (W) 4:25

Harry Bolstad SPX (W) v. Santiago Galvan WRD (L) 4:21

Leeland Lityma VH (L) v. Glenn Burnett CAM (W) 4:14

 

MAT 5

Gaige Reynold SJB (L) v. Jacob Olson SJC (W) 3:35

Spencer Mathews OHA (W) v. Avery Crocker VH (L) 3:56

Joe-Joe Mackey ROCK (L) v. Troyvonne Clark TRU (W) 4:00

Pedro Morales WRD (W) v. Deon Ward RUS (L) 4:09

Shelby Petty WC (L) v. Coltin Martinez SJB (W) 4:06

Colt Banks CAM (W) v. Jacob Olson SJC (L)

Brett Konomos RAY (W) v. Marson Meek ROCK (L) 3:51

Johnathan Gosserand TRU (W) v. Wyatt Franklin OHA (L) 3:48

Kyler McCluskey WRD (W) v. Westin Hamilton SJC (L) 3:55

Brian Jakobe OHA (W) v. Daniel Duffy PEM (L) 3:52

Fransisco Aguilar WRD (L) v. Tage McNutt SJB (W) 4:29

Noah Diaz SJB (L) v. Andrew Ramirez WRD (W) 4:35

Nate Golder RUS (L) v. Collume Hill MIE (W) 4:20

Sean Maxwell MIE (L) v. John Teague CEN (W) 4:21

Chris Speer MDB (L) v. Deontay Lapsley WC (W)

 

MAT 6

Coffee Cade SJC (W) v. Manny Rodriquez WRD (L)

Jimmy Carmichael SPX (L) v. Luke Jokerst ROCK (L)

John Teague CEN (W) v. Tage McNutt SJB (L)

Josh Franco RAY (W) v. Oscar Alonso WRD (L)

Lawrence Wulu SJC (W) v. Andrew Huddleston VH (L)

Jayden Hudson OHA (L) v. Mike Lipford ROCK (W)

Ben Kirse OHA (L) v. Jamal Karriem RUS (W)

Ben Evans RAY (L) v. Lester Anderson RAY (W)

Alias Martinez MIE (L) v. Oscar Scott ROCK (W)

 

OTHER (no mat # given on scorecard)

Louis West WC (W) v. Tanner Warner OHA (L)

 

Congratulations to ALL wrestlers and "Good Luck" from the Center High School Athletic Program!


Tags Center High School • Publisher
Rate This Article
Thanks for rating this article!
Share This Article  
Facebook
Google

Announcements


Partner